BHP przy robieniu zdjęć w lecie

BHP przy robieniu zdjęć w lecie

Lato to przede wszystkim mocno opalające nas słońce i wysokie temperatury (przynajmniej takie bajkowe lato), warto więc przede wszystkim do tych dwóch się przygotować przed robieniem zdjęć w plenerze.

Ochrona przed promieniami słonecznymi to ochrona skóry oraz oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV potencjalnie zwiększającym ryzyko nowotworzenia i uszkodzenia wzroku. Warto zaopatrzyć się w bardzo dobre kremy z filtrem UVA i UVB, najlepiej 50-tki. Warto też nabyć okulary przeciwsłoneczne z tymi filtrami. Dodatkowo zdabajmy też o odpowiednie ubranie, które z jednej strony będzie przewiewne, ale z drugiej będzie chroniło duży obszar ciała przed promieniowaniem.

Ochrona przed przegrzaniem to zarówno ubranie wierzchnie i czapka z daszkiem (lepsze jasne niż ciemne) jak i unikanie zbyt długiego wystawiania się na działanie promieni słonecznych (szukanie cienia) oraz odpowiednie nawadnianie i ewentualne inne sposoby schładzania organizmu (lody, zraszanie się wodą, etc.).

Dobym pomysłem na robienie zdjęć w lecie jest robienie tych zdjęć wcześnie rano oraz późniejszym wieczorem kiedy na dworze jest chłodniej niż w środku dnia. Przy okazji – zarówno rano jak i wieczorem mogą nam wyjść ciekawsze zdjęcia, niż gdy słońce mocno świeci wysoko z góry.

Przyjemnej letniej pogody i udanych zdjęć robionych w zgodzie z fotograficznym BHP.

Dodaj komentarz

Close Menu