BHP przy robieniu zdjęć wiosną

BHP przy robieniu zdjęć wiosną

Wiosną mamy do czynienia z takimi zjawiskami jak roztopy, deszcze, błoto, wiatr, burze, coraz mocniejsze nasłonecznienie. Warto brać to wszystko pod uwagę wybierając się w plener zdjęciowy.

Najważniejsze z punktu widzenia zdrowia wydają się możliwe burze. Trzeba pamiętać, że podczas burzy nie należy wystawiać się ze sprzętem na działanie burzy. Nie należy się też chować pod drzewami (zwłaszcza jeśli jest to jedyne drzewo na otwartym terenie).

Z drugiej strony, pamiętajmy o ochronie przed promieniami UV, gdyż wiosenne słońce coraz mocniej grzeje i opala.

Gdy wybieramy się w teren po deszczu (lub podczas deszczu) pamiętajmy o ubraniu odpowiednio przyczepnego obuwia. No i oczywiście dobrze to obuwie zawiążmy.

W związku z roztopami, uważnie też przyglądajmy się kałużom, jeżeli w takie wdeptujemy. Może się bowiem okazać, że dane zagłębienie jest większe niż wynikałoby to z otoczenia.

A jak już o to wszystko zadbamy to możemy się cieszyć naprawdę super widokami budzącej się do życia przyrody i zrobić wspaniałe zdjęcia rozkwitających drzew, rozwijających się pączków, liści, ptaków, które zaczynają częściej pojawiać się na łąkach i w lasach…

Przyjemnego wiosennego fotografowania.

Dodaj komentarz

Close Menu