BHP przy robieniu zdjęć zwierzętom

BHP przy robieniu zdjęć zwierzętom

Ciąg dalszy (nie całkiem poważnego) kursu BHP dla fotografów i fotografek 🙂 Tym razem porady dotyczące robienia zdjęć zwierzętom…

Pamiętaj, że nie bez powodu o niektórych zwierzętach mówimy, że są dzikie

Zrobienie fajnego zdjęcia jakiemuś dzikiemu zwierzakowi, nawet jeśli to zdjęcie robimy w ZOO sprawia dużą frajdę. Warto jednak pamiętać, że dzikie zwierzęta czasami mogą się zachowywać trochę dziko i zabezpieczyć się na tę okoliczność (schować za ogrodzenie, wyjść na ambonę lub drzewo, etc.).

Pamiętaj, że udomowione zwierzęta nie zawsze wiedzą, że są udomowione

O ile kwestia konieczności zachowania zasad BHP w obecności dzikich zwierząt jest raczej oczywista dla większości osób, które miała styczność z takowymi, o tyle już czasami łatwo zapomnieć o BHP gdy mamy do czynienia z pieskami, kotkami, etc.. A czasem, te łagodne bestyjki mogą zapomnieć o swoim udomowieniu i np. zezłościć się na nas jeżeli będziemy próbowali je przebierać w jakieś super ciuszki do zdjęcia, albo ustawiać w konkretnej pozie, albo w innych sytuacjach. Pamiętajmy więc i bądźmy gotowi na to, że nasze domowe zwierzaki mogą pokazać swoją dzikość. Będą na to gotowymi możemy też zrobić naprawdę super zdjęcie dzikiego domowego zwierzaka, czego oczywiście wszystkim zainteresowanym życzę.

I ostatnia zasada BHP w tym wpisie:

Pamiętaj, że człowiek to też zwierzę

Można powiedzieć, że my ludzie jesteśmy najbardziej udomowionymi zwierzętami, ale jak już wiemy z poprzedniej zasady, czasami udomowione zwierzęta nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że skoro są udomowione, to powinny się zachowywać w pewien ‘udomowiony’ sposób. Z tego powodu, jeżeli robimy zdjęcia ludziom, warto zawsze zapytać o zgodę (zwłaszcza gdy jesteśmy w zasięgu tej osoby ;)).

Dodaj komentarz

Close Menu