jak uczyć się od fotografów wygrywających nagrody w World Press Photo

World Press Photo jest chyba jednym z najbardziej znanych konkursów fotograficznych. O nagrody starają się tysiące zdjęć z całego świata.

old-camera-1352392687YLV

Więcej na stronie: http://www.worldpressphoto.org/

Facebook: https://www.facebook.com/WorldPressPhoto/

W tym roku również przyznane zostały nagrody w kategoriach: „zdjęcie roku, zdarzenia, ludzie w zdarzeniach, sportowe sytuacje, ludzie sportu, życie codzienne, portrety, sztuka, przyroda” (za https://pl.wikipedia.org/wiki/World_Press_Photo)

Jeżeli chcecie uczyć się robić zdjęć, warto sprawdzić jakie zdjęcia robią najlepsi. A w dalszej kolejności zaglądnąć na blogi tych, którzy wygrali.

Przykładowo, jednym ze zwycięzców tegorocznej edycji jest Mary F. Calvert. Wygrała 1. nagrodę w kategorii „projekty długoterminowe”.

Dobrze byłoby więc zobaczyć jak ona widzi okiem aparatu rzeczywistość na innych zdjęciach. Odnajdujemy więc jej stronę: http://maryfcalvert.com/
I teraz możemy już się uczyć, zastanawiać dlaczego dane zdjęcie jest takie dobre, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy swoich zdjęciach.

Jeżeli interesuje nas konkretny temat, np. portrety, sztuka, przyroda – sprawdzamy kto wygrał w tych kategoriach, odszukujemy stronę tej osoby i zagłębiamy się w jej fotografie.

To taki sposób uczenia się od najlepszych.

A za rok, dwa – sami możemy zgłosić własne zdjęcia do konkursu 🙂

Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu