Jak zrobić ogromne bańki mydlane na weselu?

Jak zrobić ogromne bańki mydlane na weselu?

Podczas, gdy producenci zabawek zachodzą w głowę nad nowymi, skomplikowanymi technologiami dla nowoczesnych zabawek, powstają biznesy oparte na bańkach mydlanych! Widać to nawet po ulicach europejskich miast, gdzie jak grzyby po deszczu wyrastają performerzy, którzy z ochotą prezentują bańkowe pokazy. Ktoś może powiedzieć, że bańki to nic specjalnego – otóż nic bardziej mylnego! Dzieciaki uwielbiają zabawę z wielkimi, mydlanymi kulami – zwłaszcza gdy chodzi o duże bańki mydlane.

Jak uzyskać tak dużo rozmiar? Jak wykonać płyn do dużych baniek mydlanych i jakie składniki będą potrzebne? Zobaczcie!

Płyn do baniek mydlanych

 

Wydawałoby się, że zrobienie płynu do robienia baniek mydlanych to najprostsza rzecz na świecie – trochę wody z kranu i silnie pieniącego się detergentu. Być może taki płyn wystarczy na małe bańki robione za pomocą małych obręczy i buteleczek. Niestety tym razem trzeba wyposażyć się w wodę destylowaną, która można dostać na każdej stacji benzynowej za około pięć złotych. Drugim składnikiem jest płyn do mycia naczyń lub inny środek, który bardzo intensywnie się pieni. Trzecim i najważniejszym elementem składowym jest…gliceryna. Jest to środek, który dostanie się właściwie w każdej aptece w małej buteleczce. Gliceryna jest niesamowitym środkiem chemicznym, jako że to ona barwi bańki w żywe kolory (przez co bańki wyglądają niesamowicie – także na zdjęciach). Wpływa także na elastyczność baniek. Jednym słowem to odpowiedni stosunek płynu do gliceryny daje w ogóle możliwość wykonania ogromnych baniek.

Proporcje w płynie i akcesoria

 

Pierwszym krokiem do zrobienia płynu będzie wymieszanie detergentu z wodą destylowaną. Będzie to mieszanina w stosunku 9:1 (woda, płyn). Później po dokładnym wymieszaniu należy stopniowo dodawać glicerynę – zaledwie po parę kropel. Nie ma dokładnej miarki na glicerynę w płynie, dlatego na bieżąco powinniśmy sprawdzać możliwości płynu. Nie zapominajmy, że trzeba także wykonać dużą pętlę, rozwieszoną między dwa patyki. Może posłużyć do tego grubszy sznurek. Jeśli dobrze wykonamy pętlę i płyn, to duże bańki powstaną prędzej czy później. Praktyka w końcu czyni mistrza! Akcesoriów oczywiście nie trzeba wykonywać samemu, ale jest to oczywiście tańsza opcja. Jeśli zależy nam na wyglądzie sprzętu, to warto kupić tematyczną kolekcję (np. Świnka Peppa). Niektóre firmy sprzedają również gotowe płyny do baniek, jednak nie jest to specjalnie opłacalne (biorąc pod uwagę prostotę wykonania tego środka).

 

Wytwornice do baniek mydlanych – realna alternatywa?

 

Chciałbym zwrócić uwagę, że na potrzeby przyjęć czy większych imprez estradowych warto zainteresować się rynkiem urządzeń do wytwarzania baniek. Maszyny wymagają uzupełnienia ich płynem i podłączenia do zasilania. Dalej już pozostaje tylko cieszyć się pięknymi bańkami, puszczanymi regularnie. Wadą takich wytwornic na pewno jest brak możliwości uzyskania naprawdę dużych baniek.

 

Dodaj komentarz

Close Menu