Karboksyterapia – czy to boli?

Od kilku lat wielką popularność cieszy się zabieg karboksyterapii. Jest on zalecany zarówno przez lekarzy medycyny estetycznej, jak i trycholów między innymi z Centrum Zdrowego Włosa w walce z wypadającymi włosami. Skuteczności karboksyterapii budzi zdumienie w wielu pacjentach. Jednak jest duża grupa osób, które boją się tego zabiegu, obawiając się bólu. Jak się okazuje, obawy te nie są uzasadnione. Aby pozbyć się strachu przed karboksyterapią, warto wiedzieć na czym polega ten zabieg i jak się do niego przygotowywać.

 

Karboksyterapia polega na wprowadzaniu w skórę głowy medycznego dwutlenku węgla. Iniekcja odbywa się przy użyciu cieniutkiej igły podłączonej do specjalnego aparatu, który steruje temperaturą, ilością i natężeniem podawanego gazu. Aby były skuteczne, nakłucia muszą zostać zrobione w odpowiedni sposób i we właściwych miejscach. Dlatego na zabieg najlepiej umawiać się w miejscach takich jak Centrum Zdrowego Włosa, w którym pracują doświadczeni specjaliści, którzy doskonale wiedzą co robią.

 

Zabieg nie jest bolesny. Igła jest wyjątkowo cienka, toteż może powodować szczypania podczas wprowadzania w skórę, ale nie jest to szczególnie bolesne doznanie. Karboksyterapia to nakłuwanie skóry, zatem mogą pojawić się na niej drobne, czerwone punkciki. U niektórych osób pojawia się niekiedy rumień, a bólu doświadcza jeszcze mniejszy odsetek ludzi. Dla większości pacjentów zabieg jest raczej bezbolesny i wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem, który zdecydowanie warto znieść dla efektów, jakie może przynieść.

 

Ogromną zaletą karboksyterapii jest też to, że nie wymaga ona ani szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych po jej przeprowadzeniu. Nie wymaga także długotrwałej czy bolesnej rekonwalescencji. W zasadzie niemal zaraz po zabiegu można wrócić do codziennego życia, trzeba jedynie pamiętać, aby nie przyjmować leków przeciwzapalnych jeszcze przez jakiś czas po zabiegu, a w przypadku iniekcji na skórę głowy – przez jakiś czas nie myć włosów.

Dodaj komentarz

Close Menu