Makijaż – delikatne podkreślenie czy wyraźne smokey eye?

Makijaż – delikatne podkreślenie czy wyraźne smokey eye?

Wybierając makijaż ślubny przede wszystkim powinnaś czuć się w nim naturalnie i atrakcyjnie. Jeśli na co dzień wybierasz delikatny makijaż lub w ogóle się nie malujesz, w zbyt mocnym będziesz się czuła jak w masce.

Mało która pani decyduje się wykonać makijaż ślubny sama. Wizażystki ślubne cieszą się dużym zaufaniem, gdyż potrafią dobrać makijaż do typu urody przyszłej panny młodej. Wiedzą jakich kosmetyków użyć i co podkreślić żebyś nie wyglądała sztucznie. Dodatkowo pamiętaj, że makijaż powinien być wytrzymały, aby przetrwać łzy wzruszenia czy pocałunki przy składaniu życzeń. Powinien dobrze wyglądać w świetle dziennym oraz sztucznym, jak również dobrze prezentować się na zdjęciach. Profesjonalne wizażystki wiedzą jednak, że aby makijaż nie „zniknął” na zdjęciach nie może być zbyt blady i delikatny. Aby makijaż przetrwał do rana istotne jest aby Twoja skóra była w dobrej kondycji. Możesz w tym celu udać się do dermatologa lub kosmetologa, który zaleci odpowiednią pielęgnację. Przed samym ślubem należy zrezygnować z opalania jak również z wizyt solarium co znacznie obniża żywotność makijażu.

Dobrze jest więc umówić się z wizażystka na makijaż próbny, który będziesz mogła ocenić i w miarę swojego poczucia estetyki modyfikować. Wtedy, w dniu ślubu Ty i jak i Twoja wizażystka będziecie o wiele spokojniejsze, a Ty nie będziesz nerwowo oczekiwała efektu. W tym najważniejszym dla Ciebie dniu, nie ma czasu na dobór idealnego makijażu metodą prób i błędów.

Aktualnie przyszłe panny młode rezygnują z mocnego makijażu. Delikatne podkreślenie oczu i ust eksponuje ich naturalne piękno. Niektóre panie decydują się na zagęszczenie rzęs, co optycznie powiększa oko i nie wymaga dodatkowego użycia mascary. Królują oczy w kolorach beżowych i kremowych oraz pastelowych różach. Rozświetlona i nieskazitelna cera wygląda świeżo i dodaje kobietom pewności. Naturalny makijaż dobrze komponuje się z modnymi ostatnio często wybieranymi stylizacjami- lekkimi, zwiewnymi sukniami z dużą ilością delikatnej koronki, oraz wiankiem na głowie zamiast welonu.

Dodaj komentarz

Close Menu