Oczyszczanie skóry głowy – ważny krok w pielęgnacji!

Oczyszczanie skóry głowy – ważny krok w pielęgnacji!

Skóra głowy jest najbardziej zewnętrzną warstwą naskórka, która ją osłania i chroni. Skóra głowy składa się z trzech warstw, w tym cienkiego naskórka i grubszej skóry właściwej. Mieszki włosowe znajdują się również w skórze głowy. Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy jest kluczowa, w utrzymaniu zdrowych, pięknych i zadbanych włosów. I choć większość osób pomyśli, że to żart, to właśnie peeling do włosów i skóry głowy jest podstawowym produktem w codziennej pielęgnacji. Dlaczego należy stosować peeling do włosów? Jakie jest jego działanie? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w poniższym artykule!

 

Dlaczego regularny peeling skóry głowy jest tak ważny?

Peeling do włosów, a przede wszystkim skóry głowy, ma za zadanie oczyścić skórę głowy z nadmiaru martwego naskórka, ale także pozostałości po kosmetykach używanych w pielęgnacji takich jak np. lakiery, pianki, żele. Peeling to nie tylko odpowiednio dobrany do potrzeb naszej skóry kosmetyk, ale również delikatny masaż skóry głowy. Dzięki temu peeling wpływa na poprawę krążenia, dotlenienie cebulek włosów oraz przygotowanie skóry do wchłaniania składników odżywczych, które są jej niezbędne do zdrowia. Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego warto regularnie peelingować skórę głowy, dowiedz się więcej o efektach peelingowania skóry głowy i włosów!

 

Efekty regularnego peelingowania skóry głowy

Choć powiedzieliśmy już, że peeling do włosów i skóry głowy ma wpływ na mniej widoczne zmiany takie jak np. oczyszczenie skóry głowy z pozostałości kosmetyków czy usunięcie martwego naskórka, warto wiedzieć również o efektach, które widoczne są na pierwszy rzut oka. Mowa tu o:

  • Wolniejszym przetłuszczaniu się włosów,
  • Odżywieniu i dokładnym oczyszczeniu skóry głowy,
  • Dodaniu objętości włosom,
  • Zmniejszeniu dolegliwości takich jak świąd czy podrażnienia, powstałe na skutek używania różnego rodzaju kosmetyków czy działania czynników zewnętrznych,
  • Dostarczeniu większej ilości substancji odżywczych cebulkom włosów,
  • Przyspieszeniu porostu włosów,
  • Wzmocnieniu włosów.

 

Jeśli jesteś gotów na wprowadzeniu tego kosmetyku do swojej codziennej pielęgnacji, wybierz odpowiedni produkt, dostosowany do swoich potrzeb w sprawdzonym i renomowanym sklepie takim jak https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/peeling-skory-glowy-12.

Dodaj komentarz

Close Menu