Organizacja wesela z głową

Organizacja wesela z głową

Każda Młoda Para chce, aby dzień ślubu był najpiękniejszym dniem w ich życiu, dopracowanym pod każdym względem. Jest to jak najbardziej do zrobienia, jeśli w trakcie organizacji całego przyjęcia nie zapomni się o kilku istotnych sprawach. Wskazówki są niezwykle ważne, dlatego poniżej postanowiliśmy je przedstawić.

  1. Organizację wesela warto zacząć od … przygotowania wstępnej liczby gości! Komuś może się to wydawać dziwne, jest to jak najbardziej uzasadnione. Dzięki wstępnej liczbie gości można wyrobić sobie pojęcie o tym, jak dużej sali należy szukać. Jeżeli wstępna ilość gości nie przekroczy 100 osób to złą decyzją będzie wybór sali na 200 osób i więcej (wtedy goście staną się praktycznie niewidoczni). Również na odwrót – nie można wynająć sali za małej.
  2. Kolejnym krokiem jest wybór sali. Warto dla własnej wiedzy, pewności i porównania zobaczyć co najmniej kilka sal. Jeśli zastaniemy na miejscu stoły prostokątne, a na przyjęciu będziemy chcieli mieć okrągłe (lub na odwrót) to należy zapytać menagera sali o taką możliwość. Jeśli po podpisaniu umowy okaże się, że nie ma takiej opcji, to będzie to duży problem. Warto również zwrócić uwagę na umiejscowienie parkietu oraz na to, czy jest na sali dodatkowe miejsce na słodki lub wiejski stół, jeśli taki mamy w zamiarze zaprezentować gościom.
  3. W następnej kolejności należy wybrać zespół lub DJ-a oraz fotografa. Tu istotne jest dogranie terminu, a najlepsi profesjonaliści są najbardziej rozchwytywani i trzeba o tym pamiętać. Przed dokonaniem wyboru zaleca się sprawdzić portfolio fotografa oraz filmiki z prowadzenia imprezy od zespołu lub DJ-a.
  4. Kolejna sprawa to ustalenie terminu w wybranym Kościele. Tam ksiądz wskaże kolejne kroki co do nauk przedmałżeńskich oraz wizyt w poradni przedmałżeńskiej.
  5. Po załatwieniu formalności przychodzi czas na przyjemniejsze kwestie. Na 9 miesięcy przed terminem zaślubin należy udać się na poszukiwania sukni ślubnej. Wybór garnituru zajmuje mniej czasu i można zostawić to na 3 miesiące przed ślubem. Dobrze jest oprócz tradycyjnej wódki zaskoczyć gości innymi trunkami. Kobiety uwielbiają na przyjęciach popijać wino, dlatego warto zrobić je samodzielnie i postawić w butelkach pięknie przyozdobionych. Winiarstwo domowe jest coraz bardziej popularne. Nie jest też trudne – wystarczy tylko kupić niezbędne produkty, sprzęt i poczytać na temat winiarstwa w sieci. Można to również zrobić klikając tu – winiarstwo.

Dodaj komentarz

Close Menu