Zaplanowanie wesela, krok po kroku!

Zaplanowanie wesela, krok po kroku!

Ślub i idące z nim w parze wesele to Wasz najważniejszy dzień w życiu. Warto więc zadbać o kazdy nawet najdrobniejszy szczegol. Zeby moc ze spokojem przystapic do ceremonii powinniście zadbać o wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

Na samym początku, gdy ustalicie datę ślubu trzeba zarezerwować salę weselną oraz mszę w kościele bądź ceremonię w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wiele par robi to nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem jeśli data ślubu przypada na okres wiosenno-letni.

Następnie musicie zdecydować w jakim klimacie odbędzie się przyjęcie i pod tym kątem wybrać dekoratora sali oraz oprawę muzyczną. Niezależnie czy wybierzecie orkiestrę czy dj warto wcześniej zarezerwować ich termin podobnie jak fotografa i kamerzystę.

Pamiętaj aby zbyt długo nie odkładać spraw związanych z Waszymi kreacjami, bo o ile mężczyznę ubrać będzie całkiem łatwo, tak dobór i uszycie idealnej sukni może trwać nawet kilka miesięcy. Rzadko kiedy panie kupują w salonie gotową suknię, która pasuje jak ulał więc musisz przewidzieć czas na ewentualne poprawki.

Nie warto też zwlekać z zakupem obrączek, ponieważ możliwości jest tyle, że wybór staje się coraz trudniejszy i trzeba poświęcić temu trochę czasu. Pamiętaj, że obrączki będziecie nosić przez całe życie.

Menu weselne powinno komponować się z całą stylistyką uroczystości więc dania nader wykwintne nie powinny pojawiać się na swojskim weselu w góralskim klimacie. Na pewno obsługa sali posłuży Wam radą przy wyborze cateringu. Tort jednak będziecie musieli wybrać sami. Dzięki temu, że możecie próbować różnych połączeń smakowych przed zamówieniem nie kupujecie tortu w ciemno. Warto słodki smak kremu przełamać owocami, np. malinami lub wiśniami.

W zależności od ilości gości musicie oszacować czas potrzebny na rozdanie zaproszeń. Do tego należy dodać czas na ich wydrukowanie oraz przygotowanie projektu graficznego. Jeśli będziecie zadowoleni ze współpracy z drukarnią możecie również zamówić u nich winietki niezbędne do odpowiedniego usadzenia gości.

Przygotowanie idealnego wesela wymaga wielu przygotowań więc jeśli nie macie pomysłów lub jesteście zbyt zabiegani by dopilnować pewnych rzeczy, można je powierzyć w ręce profesjonalnego wedding planera.

Dodaj komentarz

Close Menu