Organizacja wesela – o czym nie wolno zapomnieć

Organizacja wesela – o czym nie wolno zapomnieć

Ślub i wesele to mają być jeden z najradośniejszych chwil w naszym życiu. W praktyce jednak bywają bardzo stresujące i męczące. Aby zminimalizować stres w tym wyjątkowym dniu należy dużo wcześniej zadbać o wszystkie szczegóły. Aby nie czuć się wykończonym, warto też wcześniej przygotować się o wesela. O czym nie wolno zapomnieć organizując ślub?

 

  1. Zamówienie sali – pierwsza podstawowa i najważniejsza rzecz. Przede wszystkim dlatego, że dobre sale weselne bardzo szybko mają pozajmowane terminy, więc trzeba się w tej kwestii pośpieszyć. Jeśli jesteśmy pewni, że chcemy wziąć ślub warto od razu rozpocząć poszukiwania sali. Takie miejsce wybrane dziś, będzie dostępne za dwa lata. Dlatego też o tej pierwszej i podstawowej rzeczy nie wolno zapomnieć i nie wolno jej też odkładać.
  2. Zamówienie orkiestry lub DJ-a. To kolejna kwestia, którą należy dograć jak najwcześniej. Im lepsza orkiestra, tym bardziej zajęty terminarz. Aby zgrać termin sali oraz orkiestry należy z dużym wyprzedzeniem zająć się wyborem. Jest to o tyle ważne, że obok jedzenia, to właśnie muzyka w drugiej kolejności decyduje o tym, czy goście dobrze się bawią na weselu.
  3. Zamówienie fotografa i/lub kamerzysty – kolejny element, o który należy szybko się zatroszczyć. Najlepsi operatorzy mają mocno wypełnione terminy, właśnie dlatego należy zadbać o ich dopięcie z dużym wyprzedzeniem. Zdjęcia czy film z wesela to wspaniała pamiątka, dlatego też warto z dużym wyprzedzeniem zadbać o dobrego fotografa.
  4. Kolejny element to suknie i garnitury ślubne. Przy ich wyborze należy kierować się własnym gustem, aktualnie obowiązującym trendami oraz dobierać ja tak by pasowały do naszej sylwetki. Zarówno suknie jak i garnitury ślubne to niezwykle szeroki obszar mody, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Panowie z pewnością powinni wziąć pod uwagę, eleganckie, polskie – garnitury ślubne marki Ewtex. Wybierając stroje na wesele warto pamiętać też o tym, aby dobrze czuć się w swoich ubraniach. Powinny być one nie tylko piękna ale też dobrze skrojone i dopasowane do sylwetki.
  5. Nie nowe buty – nogi to najczęściej najbardziej zmęczona po weselu część naszego ciała. Dlatego w butach, które planujemy włożyć na wesele warto wcześniej pochodzić, aby dobrze ułożyły się one do nogi i abyśmy mieli pewność, że będą one bardzo wygodne. Dzięki temu po weselu nogi będą bolały trochę mniej, ustrzeżemy się też otarć i zranionych stóp. Złota zasada – nie wkładaj na wesele nowych butów.

Dodaj komentarz

Close Menu