Pielęgnacja włosów – jak zadbać o włosy przetłuszczające się?

Pielęgnacja włosów – jak zadbać o włosy przetłuszczające się?

Pielęgnacja włosów jest ważną częścią naszego stylu życia. Produkty do pielęgnacji włosów są niezbędne do ochrony włosów przed uszkodzeniami i utrzymania zdrowej skóry głowy. Codzienna pielęgnacja jest szczególnie ważna w przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania się. Nie każdy jednak wie, że włosy tego typu wymagają odpowiednio dopasowanych kosmetyków oczyszczających, ale także pielęgnujących jak np. odżywka do włosów przetłuszczających się. Zanim jednak sięgniesz po jakikolwiek kosmetyk, zastanów się czego tak naprawde potrzebują Twoje włosy i jakich kosmetyków powinieneś użyć, aby były one zdrowe, lśniące i gęste!

 

Charakterystyka włosów przetłuszczających się

Włosy przetłuszczające się są koszmarem wielu kobiet, ale też mężczyzn. Po mimo codziennej pielęgnacji, mogą one pojawiać się na skutek nadmiernej ilości łoju, produkowanego przez gruczoły znajdujące się na powierzchni skóry głowy. Zwiększona praca gruczołów łojowych może być spowodowana wieloma czynnikami, jednak najczęściej odpowiadają za to uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, niektóre leki przyjmowane na stałe, nieodpowiednia dieta oraz źle dobrana pielęgnacja włosów i skóry głowy. Włosy przetłuszczające się są pozbawione objętości, a ponadto bardzo często towarzyszy im nieestetyczny łupież, który może powodować dyskomfort, ponieważ objawami łupieżu jest swędzenie oraz jasne, małe, ale widoczne płatki skóry, które najbardziej rzucają się w oczy u właścicieli ciemnych włosów.

 

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Przede wszystkim warto pamiętać, że włosy przetłuszczające się również potrzebują odpowiedniego nawilżenia za pomocą kosmetyków używanych w codziennej pielęgnacji takich jak np. odżywka do włosów przetłuszczających się. Należy o tym mówić głośno i często, ponieważ większość osób uważa, że w przypadku nadmiernego łojotoku na powierzchni skóry głowy i włosów, odżywka do włosów przetłuszczających się jeszcze bardziej je obciąży i przyniesie efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego.

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/

Dodaj komentarz

Close Menu