Planujesz podróż poślubną? Czy parking strzeżony przy porcie lotniczym to dobry pomysł?

Planujesz podróż poślubną? Czy parking strzeżony przy porcie lotniczym to dobry pomysł?

Planujesz służbowy wyjazd lub upragnione wakacje, jednak nie wiesz, jak dotrzeć na lotnisko? Wolałbyś jechać własnym autem, ale rozważasz też pociąg lub autobus, ponieważ boisz się skorzystać ze strzeżonego parkingu? Poznaj plusy oraz minusy każdego z rozwiązań i sprawdź, czy parkingi przy portach lotniczych są bezpieczne.

Pociąg i autobus na lotnisko kontra auto

Jednym z najczęściej wybieranych środków transportu na porty lotnicze są pociągi. Gwarantują komfortową i szybką podróż, ponieważ na takich trasach jeżdżą nowoczesne i przestronne składy. Ma to szczególne znaczenie przy większej ilości bagaży. Jednak pociągiem dojedziesz tylko z centrum miasta, na obrzeżach którego położone jest lotnisko. Jeśli jedziesz z innej miejscowości, musisz liczyć się z uciążliwymi przesiadkami i ewentualnymi opóźnieniami. Poza tym pociągiem dojedziesz tylko na lotnisko Warszawie, Modlinie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie i Olsztynie.

Z autobusami sprawa wygląda jeszcze gorzej. Oczywiście, jeśli nie ma innej możliwości to trzeba się zdecydować na taki środek transportu. Jest on jednak zdecydowanie mniej komfortowy niż pociąg. Jedzie się nim także dużo dłużej, a ceny biletów są nawet dwa-trzy razy droższe. Nie dotrzesz nim również prosto ze swojego domu aż pod samo lotnisko.

Zdecydowanie najbardziej wygodnym środkiem na lotnisko jest własne auto. Możesz już pod swoim domem zapakować bagaże i nie musisz się z nimi przesiadać. Koszty podróży będą porównywalne, a w ten sposób znacznie też skrócisz czas samej podróży. Tylko czy bezpiecznie jest zostawiać samochód na parkingu przy lotnisku?

Parkingi strzeżone są bezpieczne

Najczęściej parkingi, które znajdują się przy portach lotniczych, są strzeżone przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Niektóre również, tak jak parking przy lotnisku w Katowicach np. prywatny parking Atmosfera, mają zamontowany monitoring i oferują dodatkowe ubezpieczenie samochodu na czas, gdy pozostaje on na ich terenie. Jest to za gdy pozostaje on na ich terenie. Jest to zatem bardzo bezpieczne i komfortowe rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Dodaj komentarz

Close Menu