Poprawiny- co wybrać na taką okazję?

Poprawiny- co wybrać na taką okazję?

O ile obecnie znacznie rzadziej poprawiny są organizowane, o tyle nadal istnieje taka możliwość, że dostaniemy zaproszenie także i na taką imprezę i będziemy chcieli na nią pójść. W takiej sytuacji pojawia się jednak pytanie o to, jak się ubrać na poprawiny, aby dobrze się ze sobą czuć, aby było nam wygodnie i aby po prostu wyglądać pięknie. Odpowiedni strój- zarówno dla niej jak i dla niego- powinien być nadal bardziej szykowny, elegancki i odświętny, ale jednocześnie nie musi być już aż tak bardzo strojny i oryginalny. W przypadku panów, nadal zakładamy więc garnitur, ale nie musimy już wkładać krawata. Jeśli natomiast chodzi o panie, wprost idealna będzie ładna sukienka casual np. https://www.niren.pl/pl/c/Sukienki-casual-damskie/65, która będzie odpowiednio dopasowana do naszej figury.

Czego na pewno nie powinniśmy ubierać?

Bardzo często określenie „mniej formalny strój” jest rozumiane w nieodpowiedni sposób. Poprawiny jednak nadal stanowią swego rodzaju imprezę okolicznościową, na której powinniśmy się dobrze zaprezentować. Dlatego też warto od razu uświadomić sobie, że zbyt swobodny strój może sprawić, że nie będziemy się czuć dobrze. Na pewno, całkowicie nie na miejscu będzie koszulka typu t-shirt, spodnie dżinsy lub też odzież o bardziej sportowym charakterze. W przypadku pań, również powinnyśmy unikać ubrań, które wkładamy na co dzień, nawet jeśli organizowane poprawiny są imprezą plenerową.

Sukienka z klasą

Na pewno może to być sukienka o znacznie prostszej i minimalistycznej formie- nawet taka, którą chętnie ubieramy do pracy, ze względu na jej elegancki i biznesowy charakter. Może być utrzymana w stonowanej kolorystyce, a nawet w ogóle nie mieć żadnych wzorków i nadruków. Pamiętajmy jednak o tym, aby podkreślała ona walory naszej figury i delikatnie maskowała te partie, z których nie do końca jesteśmy zadowolone. Panie, które chciałyby bardziej podkreślić wcięcie w talii powinny wybierać modele ze specjalnym paskiem lub też sukienki odcinane w pasie. W taki sposób bardzo ładnie można zaakcentować stan, ale bez konieczności ubierania zbyt obcisłych modeli sukienek. Odpowiednio dobraną sukienką możemy bardzo ładnie wymodelować sylwetkę. Jeśli natomiast bliżej nam do romantycznej stylistyki, a nie do klasycznego minimalizmu, dobrą kreacją na poprawiny może być też sukienka na podszewce z koronkowymi aplikacjami. W zależności od szlachetności użytej do jej uszycia koronki, taka sukienka może naprawdę wyglądać przepięknie i dodawać nam uroku.

A co z męskim garniturem? Prosta i wygodna stylistyka na poprawiny

Panowie i tak powinni go założyć, jednakże wybrana koszula może mieć już bardziej casualowy charakter- nadal może być biała, ale na przykład może być taliowana, uszyta z włókien elastycznych, zapinana na guziki zamiast spinek. Dodatkowo- jak zostało wcześniej wspomniane- możemy zrezygnować z krawata. Z powodzeniem możemy ubrać ten sam garnitur, co w dzień wesela lub też zdecydować się na model w innym kolorze jeśli taki posiadamy.

Dodaj komentarz

Close Menu