Przygotowania ślubne – jak sobie z nimi poradzić?

Przygotowania ślubne – jak sobie z nimi poradzić?

Dzień ślubu jest jednym z najpiękniejszych w życiu. Wiele osób, szczególnie pań, wyobraża sobie całą ceremonię i przyjęcie krok po koku, dosłownie w każdym szczególe już od najmłodszych lat. Nic w tym dziwnego – w końcu to wielkie przedsięwzięcie i cudowna chwila, na którą długo się czeka w zniecierpliwieniu.

Obecnie mamy tyle możliwości, dodatków, że naprawdę trzeba pomyśleć o najmniejszej rzeczy, aby wszystko do siebie idealnie pasowało. A do tego potrzeba czasu, rozeznania i przede wszystkim organizacji.

Jak wszystko zaplanować?

Na pewno priorytetem jest sala weselna, zespół lub DJ oraz fotograf. Ci najlepsi mają zazwyczaj zarezerwowane terminy mocno do przodu, dlatego ważne jest, aby znaleźć wspólny wolny termin. Jeśli chodzi o salę, to oprócz wolnej daty ważna jest lokalizacja, prezentowany styl, oferowany jadłospis oraz możliwości, jeśli chodzi o przystrojenie. Modne są teraz wesela w danym stylu, dlatego warto o to dopytać.

Potem pozostaje nalezienie odpowiedniego Kościoła, jeśli już mamy ustaloną konkretną datę. Jeśli chodzi o dokumenty, nauki przedmałżeńskie, to ksiądz o wszystkim po kolei poinformuje. Dobrze jest nie zostawiać nauk na ostatnią chwilę.

Następnie mamy strój dla Pana Młodego. Garnitur można kupić 3-4 miesiące przed ceremonią. Wystarczy sprawdzić jakie stacjonarne sklepy z garniturami są w naszym mieście i udać się do nich na mierzenie, sprawdzanie fasonu i ostatecznie wybór. Z suknią Pani Młodej jest troszkę trudniej. Poszukiwania tej jednej jedynej sukni wato zacząć na około rok przed ślubem.

Jeśli powyższe kwestie mamy z głowy to pozostaje nam wybór zaproszeń, dodatków, prezentów na podziękowania dla rodziców orz prezenty dla gości. Jeśli chodzi o ostatni punkt to w dalszym ciągu gościom wręcza się ciasta na pożegnanie, ale niektórzy dodają tez coś od siebie – słoiczek miodu, pięknie opakowane cukierki lub inne dobroci.

Dodaj komentarz

Close Menu