skąd czerpać pomysły na zdjęcia?

skąd czerpać pomysły na zdjęcia?

Właściwie, pomysły na zdjęcia można czerpać zewsząd. Wystarczy wyjść na ulicę, na pole, na dwór, na górę, nad morze lub nad rzekę i już mamy temat. Wystarczy spojrzeć na ludzi dookoła i wyłowić kogoś, kto z jakiegoś powodu wyda nam się ciekawy. Wystarczy rozglądnąć się po terenie, sprawdzić co się ładnie komponuje lub co zupełnie nie pasuje do otoczenia. Właściwie wszystko może stać się tematem do zdjęcia.

selfie-900001_1920

Warto też czasami zaglądać na strony ze zdjęciami innych osób. Mogą to być strony typu „forum fotograficzne” plfoto.com, gdzie każdy może wrzucić swoje zdjęcia i poddać je ocenie społeczności fotoamatorów (ludzi zainteresowanych fotografią). Mogą to też być tak zwane strony z fotografiami do wykorzystania (np. pixabay.com lub unsplash.com). Na takich stronach możemy znaleźć kategorię zdjęciową, która akurat nas interesuje, przyjrzeć się temu co ludzie zrobili w tym zakresie i zastanowić się przy każdym zdjęciu czy my byśmy to zrobili tak samo, czy może spróbowalibyśmy czegoś innego poszukać. Możemy przyjrzeć się zdjęciu i spróbować pomyśleć co nas w danym zdjęciu intryguje, spisać sobie tego typu rzeczy i po przeglądnięciu odpowiedniej puli zdjęciowej wymyślić własny temat.

male-lion-112940815797In hedgehog-548335_1920

A później możemy wyjść na ulicę, pole, dwór, górę… z konkretnym pomysłem w głowie i szukać dobrej sposobności do realizacji własnego pomysłu.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Close Menu