Własna strona ze zdjęciami

Oprócz wrzucania zdjęć na Facebooka warto zastanowić się nad założeniem własnej strony ze zdjęciami. Taka strona daje większe możliwości niż fanpage na Facebooku i zdecydowanie wygląda (a przynajmniej może wyglądać) bardziej profesjonalnie 🙂 A jak ją założyć?

keyboard-824317_12801. Wymyśl nazwę domeny (to może być nazwa Twojej firmy fotograficznej lub takiej, którą masz dopiero w planach, to może być też dowolna inna nazwa – ważne, żeby była chwytliwa, zabawna lub profesjonalna i żeby Ci się podobała)

2. Sprawdź czy nazwa jest dostępna z odpowiednim rozszerzeniem, które Cię interesuje (.pl, .com, .waw.pl, .biz, .tk, etc.)

3. Zarejestruj domenę (możesz wybrać domenę darmową, jak ja – z rozszerzeniem .tk lub domenę płatną – jeżeli kierujesz swoje zdjęcia głównie do osób z polski to wybierz rozszerzenie: .pl, jeżeli Twoja strona będzie np. po angielsku i skierowana do ludzi na całym świecie, zastanów się nad wyborem domeny z rozszerzeniem .com lub innym ponadnarodowym)

4. Wybierz odpowiedni hosting. Hosting stron www to po prostu miejsce na dysku na serwerze (specjalnym komputerze) odpowiednio przygotowanym do przetrzymywania stron www, z dobrym łączem internetowym zapewniającym odwiedzającym Twoją stronę szybki dostęp do umieszczonych na stronie treści. Jeżeli chcesz wrzucać zdjęcia na stronę warto zainwestować w lepszy serwer z dużym transferem, żeby zdjęcia wczytywały się odpowiednio szybko.

5. Załóż stronę (np. na darmowym wzorze WordPressa). Na stronie wordpressa znajdziesz dokładne informacje jak to zrobić.

6. Zacznij wrzucać na stronę pierwsze swoje zdjęcia

7. Dodaj swoje namiary kontaktowe

8. Dodaj link do Fanpage’a na swojej stronie

9. Dodaj przekierowanie do swojej strony na wcześniej założonym Fanpage’u

10. I gotowe 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu