Wybór obrączek? Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Wybór obrączek? Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Obrączki są nierozerwalnym elementem każdej ceremonii ślubnej. Warto poświęcić trochę czasu wyborowi tych idealnych.

Jeśli nie macie wizji swoich wymarzonych obrączek, wybór wcale nie będzie łatwy. Im więcej mamy możliwości, tym trudniej się zdecydować. Aktualnie salony jubilerskie oferują cały wachlarz modeli, zdobień czy metali szlachetnych, z których wykonywane są obrączki. Niezależnie od budżetu jakim dysponujecie, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie warto jednak oszczędzać na obrączkach, ponieważ z założenia mamy je nosić przez całe życie.

Warto mieć na uwadze, że biżuteria jest produktem, który podlega przetopieniu więc jeśli macie pierścionki, bransoletki lub łańcuszki, które są pamiątką rodzinną i mają dla Was wartość sentymentalną możecie właśnie z nich wykonać swoje obrączki.

Myśląc o obrączkach najczęściej w głowie pojawia się wizja krążków ze złota. Jednak złoto może być tradycyjne żółte, ale również białe lub ostatnio modne różowe. Coraz częściej nowożeńcy wybierają obrączki z platyny, a alternatywą dla nich stały się te z palladu. Są również pary, które decydują się na skromniejszą wersję obrączek ze srebra. Wiele pań sugeruje się metalem, z jakiego wykonany jest pierścionek zaręczynowy, który noszą na jednym palcu z obrączką. Nadal jednak najwięcej osób wybiera tradycyjne z żółtego złota, ale może zdarzyć się, że akurat metal ten wywołuje reakcję alergiczną i alternatywa na rynku jubilerskim jest w tym momencie zbawienna.

Wybór modeli też jest ogromny. Zaczynając od kształtów, gdzie możecie wybierać między zaokrąglonymi i kanciastymi brzegami, przez obrączki ze wstawką z innego metalu, do tych wysadzanych kamieniami, które szczególnie upodobały sobie panie. Na życzenie klienta jubilerzy również oferują możliwość grawera, np. daty ślubu lub inicjałów małżonków po wewnętrznej stronie obrączek.

Poza wyborem modelu niezwykle istotny jest właściwy rozmiar. Jubiler na pewno pomoże Wam w jego doborze, tak by obrączka nie była zbyt ciasna ani nie zsuwała się z palca.

Dodaj komentarz

Close Menu