Wybór zaproszeń – na co zwrócić uwagę?

Wybór zaproszeń – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego czy organizujecie duże wesele czy zapraszacie najbliższych na uroczysty obiad warto poświęcić trochę czasu na dobór odpowiednich zaproszeń. Pomijając to, że tak ważny dzień w Waszym życiu wymaga adekwatnej formy zaproszenia, to dla wielu gości zaproszenie pozostaje swego rodzaju pamiątką.

Aktualnie drukarnie mają szeroki wachlarz formatów i faktur a technologia pozwala na stworzenie oryginalnych grafik. Pamiętaj jednak, że zaproszenie powinno nawiązywać do aranżacji, w której planujecie przyjęcie weselne.

Od czego zacząć wybierając zaproszenie? Jeśli nie masz kompletnie pomysłu, możesz przejrzeć portfolio drukarni w internecie lub udać się do stacjonarnej, gdzie od razu sprawdzisz fakturę papieru. Możesz wybrać gotowy projekt lub jeśli cenisz sobie oryginalność czerpać z nich jedynie inspirację.

Zastanów się przede wszystkim czy chcesz tradycyjne zaproszenie w kopercie czy bardziej ekstrawaganckie np. w formie rulonu związanego ozdobną wstążką? Mając na uwadze stylistykę aranżacji weselnej wybierz kolor i fakturę papieru. Największą popularnością cieszą się uniwersalne kolory ślubne takie jak biel i écru. W zaproszeniu możecie zamieścić grafikę, która nawiązywałaby na przykład do Waszego poznania lub wspólnych zainteresowań, ale równie dobrze można postawić na tradycyjne wzory splecionych serc, obrączek lub gołębi.

Do wyboru macie również całą gamę czcionek. Pamiętaj o tym, aby na zaproszeniu i kopercie używać jednego fontu. Zwróć uwagę aby czcionka była czytelna i przede wszystkim obsługiwała polskie znaki.

Dzięki zaawansowanym programom graficznym możecie dokonywać zmian by zaproszenie spełniało Wasze wymagania i było wizytówką najważniejszego dnia w Waszym życiu.

Z wierszykiem czy bez? Coraz więcej par decyduje się na nienachalną sugestię dla swoich gości dotyczącą preferowanych prezentów. Najlepszą formą do tego jest wierszyk umieszczany w formie wkładki do zaproszenia, w którym para młoda zawiadamia gości, że zamiast kwiatów woleliby otrzymać, np. książki lub maskotki dla przyszłego dziecka. Jeśli i Wy należycie do grona nowożeńców praktycznie podchodzących do tematu drobnych podarunków warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Pamiętaj, że zaproszenia same się nie rozniosą, dlatego nie odkładaj ich zamówienia na ostatnią chwilę. Dodatkowo upewnij się ile w danej drukarni trwa proces realizacji.

Dodaj komentarz

Close Menu