Wygodne, piękne, wytrzymałe i z klasą- jakie łóżko do sypialni wybrać?

Wygodne, piękne, wytrzymałe i z klasą- jakie łóżko do sypialni wybrać?

Łóżko jest najczęściej jednym z pierwszych mebli, jakie pojawiają się na nowym mieszkaniu, co jest podyktowane względami praktycznymi. Z pewnością jednak nie warto spieszyć się z zakupem łóżka, gdyż to, czy będzie ono komfortowe bardzo mocno wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Łóżko jest też takim meblem, od którego oczekujemy dużej wytrzymałości. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest łóżko z drewna- masywne, solidnie zbudowane, wykonane z surowca, który doskonale znosi próbę czasu. Jak wybrać łóżko i o czym jeszcze należy pamiętać?

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Łóżka mogą mieć bardzo różne rozmiary. Do sypialni najczęściej decydujemy się na zakup łóżka podwójnego, czyli małżeńskiego. Może to być mebel o szerokości od 140 do nawet 220 cm. Bardzo duże łóżka dają sporo przestrzeni i zapewniają komfortowy sen, nie zawsze jednak aż tak dużo miejsca do spania jest nam potrzebne. Drewniane łóżko powinno być swoją wielkością dopasowane do tego, jak dużą sypialnią dysponujemy. Dobranie rozmiaru tego mebla na zasadzie proporcji do wielkości pomieszczenia to klucz do sukcesu. Niezbyt dobrym pomysłem wydaje się być zakup 4- osobowego łoża dla 2 osób w sytuacji, kiedy metraż sypialni jest ograniczony, a dodatkowo chcielibyśmy umieścić jeszcze w tym pomieszczeniu garderobę, szafki nocne, bieliźniarkę czy toaletkę. Zdecydowanie najlepszym układem w sypialni jest umieszczenie łoża pośrodku ściany przeciwległej do tej, na której znajdują się drzwi. Wówczas wchodząc do pomieszczenia od razu widzimy łóżko i jest ono mocno wyeksponowane. W takim układzie- pomimo że jest to duży element mebel- łóżko nie jest aż tak przytłaczające swoją wielkością.

Styl i kształt również mają znaczenie

Skoro więc łóżko ma być elementem tak mocno eksponowanym w naszym wnętrzu- dobrze, aby było estetyczne i pasowało do charakteru mieszkania. Proste, minimalistyczne propozycje łóżek to dobre rozwiązanie na lata, gdyż łatwo jest je wpisać w każdą aranżację, jaka na przestrzeni lat przyjdzie nam do głowy. Takie łóżka można znaleźć na stronie polanomeble.pl. Tym, co bardzo mocno podkreśla charakter łoża to zagłówek. Może on być prosty i niewyróżniający się, ale też może zwracać na siebie uwagę tak, aby stanowił element dekoracyjny wnętrza. Zagłówek ma też podnosić komfort użytkowania łóżka.

Dlaczego akurat drewno?

Jak wybrać łóżko, aby służyło nam przez lata? Chociażby właśnie poprzez dobór takich materiałów do jego stworzenia, które naprawdę są solidne i wytrzymałe, a drewno właśnie takie jest. Łóżko z drewna będzie przez wiele lat niesamowitą ozdobą naszego wnętrza. Dodatkowo, drewno jest materiałem przyjaznym dla człowieka, całkowicie naturalnym i takim, które dodaje wnętrzu przytulnego charakteru. Drewniane meble mają piękny rysunek struktury słojów, co jest niepowtarzalne i wyjątkowe. Takie łóżko to zakup na wiele lat użytkowania.

Dodaj komentarz

Close Menu