Zabezpieczenia biometryczne a supersprzęt fotograficzny

Zabezpieczenia biometryczne a supersprzęt fotograficzny

Bezpieczeństwo danych jest w dzisiejszym świecie jednym z kluczowych zagadnień, dlatego firmy prześcigają się w tworzeniu super zabezpieczeń, które sprawią, że tylko jedna osoba będzie miała dostęp do danych.

Najprostsze zabezpieczenia to zabezpieczenia w postaci haseł. Mocniejsze zabezpieczenia to zabezpieczenia w postaci hasła i specjalnego klucza w postaci nośnika USB. Najmocniejsze zabezpieczenia to zabezpieczenia biometryczne, które zapewniają dostęp na podstawie analizy odcisku palca, skanu tęczówki oka. Okazuje się jednak, że nawet te najmocniejsze zabezpieczenia powoli przestają być bezpieczne.

Produkowany jest już tak dobry sprzęt, którym można zrobić zdjęcie do późniejszego wykorzystania przy łamaniu zabezpieczeń biometrycznych. Innymi słowy, szczegóły na zdjęciu są tak dokładne, że przystawiając do skanera zdjęcie czyjegoś oka lub kciuka można ów skaner oszukać. Z jednej strony jest to trochę przerażające, z drugiej fascynujące, że ludzkości udało się stworzyć sprzęt, którym możemy robić tak idealne zdjęcia.

Pamiętajmy więc o bezpieczeństwie i zaciskajmy pięści i zamykajmy oczy jak nam ktoś robi zdjęcie 😉

Dodaj komentarz

Close Menu