Zaplanuj odpowiednio swoje wesele!

Zaplanuj odpowiednio swoje wesele!

Ukochany u boku, biała suknia, piękne kwiaty, obrączki – o tym marzy większość pań. Już jako małe dziewczynki niekiedy wyobrażałyśmy sobie ten szczególny dzień. Wizje są różne, w myślach można naprawdę bardzo wiele, jednak już w realnym świecie przygotowywanie swojego ślubu to praktycznie małe wyzwanie. Nie chodzi o to, że jest to trudne. Wręcz przeciwnie, może być przyjemne i ekscytujące zarazem, jednak diabeł tkwi w szczegółach i o wielu kwestiach nie można zapomnieć. Dlatego też wiele pań kupuje sobie specjalny notes, organizer, dzięki czemu nie umknie żadna rzecz i to jest świetna sprawa.

Zacznijmy od początku

Po zaręczynach, gdy pierwsze emocje już opadną, warto zastanowić się spokojnie nad tym, jaki motyw przewodni wesela, całej ceremonii nas interesuje. Jest to ważne, ponieważ pod tym kątem będziemy między innymi szukać sali weselnej. Wstępne oszacowanie liczny gości również jest potrzebne, aby wiedzieć w jakim przedziale szukać sali, a mamy przeważnie sale małe do 80 osób, średnie do 150 i na ponad 150 osób – jest więc w czym wybierać. Liczba gości znacznie zawęzi nam pole poszukiwań. W lokalu, restauracji warto zwrócić uwagę na wielkość parkietu oraz jego umiejscowienie – czy salę do tańczenia mamy na tym samym piętrze, czy jest widoczna, czy jest oddzielona czy może parkiet wydzielony jest na środku sali, a stoły ustawione są dookoła. Ma to ogromne znaczenie i zawsze lepiej to sprawdzić. Bardzo modne są obecnie stoły okrągłe na weselach i jeśli takie nam się marzą to warto zapytać, czy w danym lokalu są dostępne.

Kiedy sala i termin będą wybrane należy poszukać zespołu weselnego lub dj-a. Wybór tutaj to kwestia preferencji. Są osoby, które nie wyobrażają sobie wesela bez muzyki na żywo, inni nie lubią, kiedy ktoś śpiewa ich ulubione piosenki, wolą bawić się przy oryginałach. Zarówno zespół, jak i dj to dużo plusów i minusów – zależy na co chcemy położyć nacisk. Tak czy inaczej zawsze należy sprawdzić kapelę czy DJ-a. Przy kapeli głównie chodzi o śpiewanie, repertuar, zabawy, u DJ-a również repertuar, ale tez prowadzenie całej imprezy. Nie każdy dj jest wodzirejem i warto o tym pamiętać.

Kolejna rzecz – fotograf. Najwygodniej jest szukać przez internet. Można przy okazji zobaczyć portfolio i zweryfikować, czy dany styl, który preferuje fotograf nam odpowiada. Jeśli tak, to już pozostaje tylko umówić się na dany termin.

Kolejna ważna kwestia dotyczy transportu gości. Jeśli nasza rodzina jest spoza miejscowości, w której ma być wesele i nie każdy może dotrzeć na własną rękę to dobrze będzie wynająć busa od razu z kierowcą. Jeśli chodzi o gości, którzy przylatują z lotniska, można także wynająć busa, który już tam będzie na nich czekał. Bez problemu można znaleźć busy 9 osobowe na wynajem w Krakowie, Warszawie czy innych miastach. Wystarczy poszukać w sieci.

Kwestie obrączek, kwiaciarni, dekoracji, butów, dodatków to już rzeczy drobniejsze, jednak równie ważne i nie można ich zostawiać na ostatnią chwilę. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy z odpowiednim wyprzedzeniem to damy radę bez problemu. Potem pozostanie tylko cieszyć się tym pięknym dniem.

Dodaj komentarz

Close Menu