Zdjęcia w plenerze w długi weekend majowy

Zdjęcia w plenerze w długi weekend majowy

Zbliża się długi weekend. I wygląda na to, że będzie słoneczny (choć nie najcieplejszy). Jak wykorzystać ten czas, żeby nauczyć się robić ciekawe zdjęcia w plenerze?

hipster-863370_12801. Przede wszystkim warto zastanowić się nad porą robienia zdjęć. Podobno najciekawsze zdjęcia wychodzą o wschodzie i zachodzie słońca. W długi weekend możemy więc popróbować z robieniem zdjęć o różnych porach dnia – wstać odpowiednio późno, zrobić zdjęcia w ciągu dnia i wieczorem, potem na imprezie w nocy i (nie kładąc się spać) kolejne o wschodzie słońca. Może wyjść z tego ciekawe zestawienie 🙂

Oczywiście, można też wstać wcześnie rano, ale to już tylko dla wybranych 😉

2. Jeżeli na polu jest bardzo słonecznie, możemy spróbować różnych konfiguracji robienia zdjęć: w pełnym słońcu, w pełnym cieniu, z miejsca mocno nasłonecznionego miejsce zacienione i na odwrót. Zastanówcie się najpierw jakich wyników byście się spodziewali, a później spróbujcie. Pobawcie się przysłoną, czasem naświetlania, lampą błyskową, blendą, żeby zobaczyć jakie efekty można osiągnąć w pełnym słońcu przy użyciu prostych tricków.

3. No i przede wszystkim, zaproście znajomego/znajomą do wspólnego fotografowania w ten długi weekend. Może to być osoba, która będzie Wam pozowała, będzie robiła zdjęcia razem z Wami, możecie pomagać sobie trzymając blendę, etc.

Przyjemnego długiego weekendu.

Dodaj komentarz

Close Menu